EKB Uzmanlığı BEP-TR 2 - Oryantasyon Eğitimleri Hakkında
17 Temmuz, 2017.

EKB Uzmanlığı “BEP-TR 2 Oryantasyon” EğitimiDuyurusu

 

EKB Uzmanlığı eğitimi alarak sınavı başarı ile geçen üyelerimizin 29 Temmuz 2017 Cumartesi  günü şubemizde yapılacak olan "BEP-TR 2 Oryantasyon" Eğitimine katılım için 25 Temmuz 2017 Salı gününe kadar aşağıda bulunan Dijital Bilgi formunu doldurup kocaeli@mo.org.tr adresine e-mail göndermeleri ve eğitim için şubeye kayıt yaptırmaları rica olunur.

http://www.mo.org.tr/smgm/index.cfm?sayfa=belge&sub=detail&RecID=353

“Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği"nin binalar için zorunlu kıldığı Enerji Kimlik Belgesi'ni düzenleme yetkisi veren "Enerji Kimlik Belgesi Uzmanlığı" sertifika programları TMMOB Mimarlar Odası SMGM tarafından 2011 Temmuzu’ndan bu yana yürütülmektedir.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü, BEP-TR’nininternetten bağımsız, çizim destekli ve yenilenebilir kaynakları içeren 2. versiyonunu20 Temmuz 2017 itibarıyla kullanıma açacaktır.

 

BEP-TR’nin aktif kullanıcısı olan EKB Uzmanlarının 20 Temmuz sonrası mağduriyet yaşamaması için 1 günlük “BEP-TR 2 Oryantasyon” eğitimine katılarak yeni “BEP-TR 2” şifrelerini edinmeleri gerekmektedir.

 

Mimarlar Odası yetkili Şubelerince açılması planlanan Oryantasyon eğitimleri ve tarihleri “SMGM Eğitim ve Etkinlik Takvimi”nden(http://www.mo.org.tr/smgm)güncel olarak takip edilebilir.

 

Bilgi edinmek ve kayıt yaptırmak üzere Şubelere ulaşmak için güncel iletişim bilgilerine Mimarlar Odası web sitesinin Mimarlar Odası / Şube ve Temsilcilikler menüsünden erişilebilir. (http://www.mo.org.tr/?sayfa=mop&sub=st)

 

 

BEP-TR 2 Oryantasyon” eğitimine katılım koşulları ise aşağıda bilgilerinize sunulmuştur:

 

• Oryantasyon eğitimi, yalnızca “EKB Uzmanlığı” eğitimini daha önce alarak sınavı başarıyla geçen EKB Uzmanları’na yöneliktir.

 

(BEP-TR 2’yi kapsayan “EKB Uzmanlığı” temel eğitimleri ise yakın zamanda açılmaya başlanacaktır.)

 

 • Mimarlar Odası bünyesindeki Oryantasyon eğitimlerine, temel eğitimlerini başka kurumdan almış olsalar da Mimar veya Mühendis Uzmanların tümü katılabilir. Ancak şifre yenilenmesinde güncel yetki belgelerinin sorgulanma kolaylığı ve güvenliği açısından, özellikle Temmuz ayındaki eğitimlerde yetki belgesi sahibi Mimar katılımcılara –gerektiğinde- öncelik verilecektir.

 

(Kurumumuzdan eğitim almış Mühendis Uzmanların bağlı bulundukları Odalarındakieğitimlere başvurmaları mümkündür. EMO, İMO ve MMO’ya Üyelerinin katılımcı listeleri ve bilgileri iletilmiştir.)

 

• Oryantasyon eğitimleri sonrasında Bakanlıkça doğrudan katılımcıyae-posta ile iletilecek olan yeni şifreler, BEP-TR 2 devreye girdiğinde kullanılmaya başlanacak, mevcut şifreler o tarihe kadar devrede kalacak olan BEP-TR I’de kullanılmaya devam edecektir.

 

• Oryantasyon eğitimine katılım öncesinde veya sonrasında, BEP-TR 2 programının kullanımına ilişkin yardımcı videolar ve rehber http://beptr.csb.gov.tr/bep-webadresinden indirilerek izlenebilir.

 

• Oryantasyon eğitimikatılımcılarının kişisel dizüstü bilgisayarlarını yanlarında getirmesi gereklidir.

 

• Oryantasyon eğitimi sınavsızdır.

 

• 1 gün 8 saatlik “BEP-TR 2 - Oryantasyon” eğitimine katılım bedeli 100 TL’dir.

 

• Oryantasyon eğitimi katılımcıları, kayıt aşamasında Dijital Bilgi Formu’nu doldurmalı ve Şube sistem veya belgeler üzerinden bilgileri kontrol ederek doğrulamalıdır.

.