• 08032014.jpg
KADININ AYAK İZLERİ - 8 MART 2014
19 Mayıs, 2015.

KADININ AYAK İZLERİ - 8 MART 2014

TMMOB İl Koordinasyon Kurulu, Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi ve Kocaeli Sanaevi Derneği İşbirliği ile, 8 mart dünya emekçi kadınlar günü için düzenleyeceğimiz etkinlik şube tarihi binamızda gerçekleştirilecektir.

TMMOB, kadına cinsiyetinden kaynaklı olarak uygulanan her türlü olumsuz davranış ve politikalara karşı mücadele etmek, kadının desteklenmesi anlamında pozitif ayrımcı politikalara destek olmak amacıyla her yıl bu güne dikkat çekmek amacıyla çeşitli organizasyonlar düzenlemektedir.

Dünya Emekçi Kadınlar Günü, tüm dünyada sırf kadın olduğu için sömürülen; emeğin ve alın terinin damla damla süzüldüğü, şantiyelerdeki, mutfaktaki, ofisteki, hastanedeki, tarlalardaki, fabrikalardaki kadın işçilerin, annelerimizin, kardeşlerimizin, kadınlarımızın günüdür.

Mühendis mimar şehir plancısı kadınlar, mutfaktan ofise, tarladan şantiyeye, madenden hastaneye, atölyeden fabrikaya yaşamın her yerinde emeğini veren ve alın terini akıtan kadınların sesi olmaya devam edecektir...

8 Mart 2014 Cumartesi günü, Şube Tarihi Binamızda, saat 14.00'da başlayacak olan etkinliğimiz, TMMOB Mimarlar Odası Kocaeli Şube Delegesi, Prof. Dr. Kamuran Öztekin'in yapacağı basın açıklaması ile başlayacak olup, ardından 'Kadının Ayak İzleri' isimli sergi açılışı yapılacaktır. 18.03.2014 Tarihine kadar sergi sanatseverlerin ziyaretine açık kalacaktır.