• mek8yarisma.jpg
  • mek8afisogforum.jpg
MİMARLIK VE EĞİTİM KURULTAYI - VIII
31 Ağustos, 2015.

Mimarlık ortamı ve eğitim alanındaki gelişmeler göz önünde bulundurularak; meslek örgütümüz, meslektaşlarımız ve eğitim kurumlarımızın ortak çalışma ortamında buluşmasını sağlama misyonu ile yükümlenen ve 2001 yılından bu yana düzenlenen Mimarlık ve Eğitim Kurultaylarının sekizincisi 12-13 Kasım 2015 tarihlerinde, "Mimarlık ve Eğitim: Nereye?" temasıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

 

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Öğrenci Forumu hazırlıkları Mimarlar Odası Öğrenci Temsilciler Kurulu tarafından başlatılmıştır. Öğrenci Forumu 11 Kasım 2015 tarihinde Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesinde gerçekleştirilecek, 12 Kasım 2015 tarihinde Kurultay programı kapsamında Öğrenci Oturumu düzenlenecektir.

 

Kurultay çerçevesinde düzenlenen Diploma Projeleri Sergisinin de bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilecek olup; 2014-2015 Öğretim yılında mezun vermiş olan Mimarlık Bölümlerinin katılımıyla düzenlenecek olan sergi 12 Kasım 2015 tarihinde Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesinde açılacaktır.

 

Mimarlık ve Eğitim Kurultayı-VIII hazırlıkları içerisinde ilk kez mimarlık öğrencileri arasında poster sunumunu içeren bir fikir yarışması düzenlenecektir. 12 Kasım 2015 tarihinde Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesinde açılacak olan Mimarlık ve Eğitimine Dair “Bir Önerim Var” Öğrenci Fikir Yarışması ve Sergisi ile mimar adaylarının mimarlık eğitimi ve mesleğine sorgulayıcı ve eleştirel bakış açısıyla yaklaşmasının sağlanması ve önerilerinin mimarlık ortamıyla paylaşılması hedeflenmektedir.

 

Mimarlık ve Eğitim: Nereye? teması çerçevesinde oluşturulan çalışma grupları değerlendirmeleri, etkinlik programı ve tüm Kurultay sürecine ait bilgi ve belgeler www.mo.org.tr/mek adresinden takip edilebilecektir.