RİGİPS TÜRKİYE ULUSAL ALÇI YARIŞMASI
21 Temmuz, 2015.

Saint-Gobain Rigips Türkiye, alçı ve alçı levha uygulamadaki ustalığın meslektaşlar tarafından tanınması adına RIGIPS TÜRKİYE ULUSAL ALÇI YARIŞMASI 2015’i düzenliyor. Uluslararası yapı malzemeleri ve inşaat uygulamaları alanında prestijli ödül olarak takip edilen ve 20 yıldır düzenlenen Saint-Gobain Gypsum Trophy’de artık Türkiye de var. Ülkemizi temsil etmek adına girişimde bulunan Saint-Gobain markası Rigips Türkiye, alçı sanayisi için benzersiz bir organizasyona imza atıyor. Rigips Türkiye, projelerde yüksek performanslı alçı levha sistemleri ile yapı alçılarının usta bir işçilikle birleşerek sürdürülebilir, güvenli, kaliteli ve iç mekan konforu yüksek binaların oluşturulmasını teşvik etmeyi planlıyor. Bu kapsamda 2015 yılında Türkiye’de ilki düzenlenecek olan Rigips Türkiye Ulusal Alçı Yarışması, hedefleri şunlardır:

· Endüstri standartlarını belirleyip yönlendirmek,
· Alçı sıva ve alçı levha sistem uygulamalarının önemini vurgulamak, alçı sıva ve alçı levha uygulamalarında yüklenicilerin becerilerini ortaya koymak,
· Modern duvar ve asma tavan sistem ve ürünlerinin kullanıldığı üst segment projeleri ön plana çıkarmak,
· Yüksek kalitede, güvenli, sürdürülebilir iç mekân sistemlerinin ihtiyaçlarını
karşılayabilmek için yeniliklere devam etmek.

Yarışma Takvimi:

Yarışmanın İlanı: 1 Nisan 2015
Ön kayıt: 1 Nisan-14 Ağustos 2015
Proje teslim: 14 Ağustos -9 Ekim 2015
Jüri toplantısı: 22-23 Ekim 2015
Ödül töreni: Daha sonra duyurulacaktır.

Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.rigipsturkiyeyarisma.com adresini ve yarışma kural kitapçığını (şartname) inceleyebilirsiniz.